26 Септември, 2022
0.0227

Билјана Дебарлиева: По 11 години си заминувам од Канал 5, не ми беше лесно кога се разделив од колегите

Објавено во: Стил 09 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Билјана Дебарлиева денес на социјалните мрежи објави дека по 11 години, веќе нема да биде дел од Канал 5 телевизија. На Фејсбук, таа се сликаше со своите колешки, Татјана Стојановска, Даниела Богоевска и Славица Дулјанова, кои ѝ посакаа среќа во новите предизвици. 

Билјана за Женски магазин вели дека не ѝ било воопшто лесно да се поздрави со колегите со кои се дружела секој ден, и додаде дека допрва ќе раскаже на која ТВ фреквенција ќе продолжи. 

-Почнав со вести, точно во септември во 2011 години, и ете, завршив со вести. Не ми беше воопшто лесно, емоциите ме надвладеаја, не се малку 11 години“, ни изјави презентерката и новинар. 

Билјана се потсети кои се’ емисии ги водела на Канал 5. 

-Читав вести, бев еден период во Утринската програма, речиси 8 години ја водев емисијата за здравство „Визита“, ни раскажа Билјана која и претходно водеше семеjни емисии и Утринска програма на А1 телевизија, а почна во Македонската радио телевизија. 

Целиот текст на Женски магазин, овде. 

Можеби ќе ве интересира

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно