19 Април, 2019
0.0217

BMW ги пушта на пазарот првите модели со преден погон

Објавено во: Свет 22 Ноември, 2012

Германскиот автомобилски конзорцум BMW ja објави својата намера да ги  пушти на пазарот во почетокот на 2013 година првите 12 модели на автомобили со преден погон, соопштува специјализираното списание The Motor Report, цитирајќи членови на одборот на директори на компанијата Јан Робертсон. Првото шасија со преден погон BMW UKL беше претставена уште на автомобилскиот саем во Париз оваа година. Самота шасија ќе биде определена како компонента во следната генерација автомобили MINI во 2014 година, а другите основни модели како новиот BMW 1 Series ќе дебитира во 2018 година. Едно од најголемите придобивките од UKL-платформата е дека ќе можеме да пуштиме на пазарот многу производи речиси истовремено, бидејќи самиот развој се прави еднаш ", раскажува Робертсон.

Можеби ќе ве интересира

Алибаба „премоќна“ за Амазон во Кина

Алибаба „премоќна“ за Амазон во Кина

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ САД: Доктори и фармацевти на мета поради илегални опасни рецепти

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ САД: Доктори и фармацевти на мета поради илегални опасни рецепти

(ФОТО) Млада новинарка убиена во терористички напад

(ФОТО) Млада новинарка убиена во терористички напад

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

Колку лицемерно: Донации за Нотр Дам за само два дена - а за гладни деца?

(ВИДЕО) КРОВОТ НА НОТР ДАМ Е НЕВОЗМОЖНО ДА СЕ ОБНОВИ: Архитект ги открива проблемите на градежниците на катедралата

(ВИДЕО) КРОВОТ НА НОТР ДАМ Е НЕВОЗМОЖНО ДА СЕ ОБНОВИ: Архитект ги открива проблемите на градежниците на катедралата

Откриен древен лав поголем од поларната мечка

Откриен древен лав поголем од поларната мечка

„Готов сум“, рекол Трамп кога дознал кој го гони

„Готов сум“, рекол Трамп кога дознал кој го гони

Ким и Путин се подготвуваат за состанок – Америка будно ги следи

Ким и Путин се подготвуваат за состанок – Америка будно ги следи

Тв ѕвездата на „Би-Би-Си“ почина неочекувано на само 16 години

Тв ѕвездата на „Би-Би-Си“ почина неочекувано на само 16 години