17 Јануари, 2021
0.0202

Богојески: Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

Вечерва, во Градскиот Парк на добро познатата школка се одржа последниот настан од предизборната кампања на политичката платформа Македонски Концепт. 

На настанот последно обраќање пред изборниот молк даде промоторот на платформата Петар Богојески. Тој изјави дека платформата е прва  уникатна понуда, која се разликува од сите останати понуди кои се присутни на политичката сцена, преку која го изразуваме единствено и исклучиво гласот на граѓаните и преку конкретни проекти идеи и решенија на професионалците кои се дел од граѓанските листи на Македонски концепт сакаме да влијаеме врз целокупниот општествен систем во државава. 

Богојески додаде дека Македонски концепт е единствена и уникатна понуда која гарантира промена на власта, но во исто време и неможност за обнова на бандитизмот од минатото. 

Во изборната кампања се видоа сите дефекти на изборниот модел и зависноста на медиумите од партиите, лажни политички ветувања и сл! Гласајте за 10 за слободни медиуми, за кривично дело лажно политичко ветување!  Ова не е борба помеѓу десното и левото туку помеѓу нормалното и ненормалното! Изберете 10 за нормалност! Ако му верувате на Заев за правда или на Мицкоски за име и знаме, гласајте за нив, но ако сте освестени дека нема разлика помеѓу нив двајца, тогаш гласајте за 10! Ова е последна шанса за богати граѓани, нормална држава, за Македонија на Македонците, Македонија на сите граѓани, каде сите ние сме Македонци! 

Можеби ќе ве интересира

АГНЕСА ТВРДИ ДЕКА НЕ ПРАВЕЛА ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошопирана барбика“

АГНЕСА ТВРДИ ДЕКА НЕ ПРАВЕЛА ЕСТЕТСКИ КОРЕКЦИИ: По интимност од скоро 20 години, нормален маж нема да ја нарече сопругата „фотошопирана барбика“

ЛИЦАТА КОЈ ГО ЗАПАЛИЈА БУГАРСКОТО ЗНАМЕ СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ: Едниот бил на 4-часовен распит

ЛИЦАТА КОЈ ГО ЗАПАЛИЈА БУГАРСКОТО ЗНАМЕ СЕ ИДЕНТИФИКУВАНИ: Едниот бил на 4-часовен распит

ОРДАНОСКИ ЗА НАВРЕДИТЕ ШТО ГИ ТРПИ: На 52 години не можам да станам манекен, ме нарекуваат „дебел“, „прасе“, но немам комплекс

ОРДАНОСКИ ЗА НАВРЕДИТЕ ШТО ГИ ТРПИ: На 52 години не можам да станам манекен, ме нарекуваат „дебел“, „прасе“, но немам комплекс

ЈА ЗАКЛУЧУВАЛА И ЈА МАЛТРЕТИРАЛА СВОЈАТА ЌЕРКА: Во скопски Карпош малолетно девојче доживеало хорор од сопствената мајка

ЈА ЗАКЛУЧУВАЛА И ЈА МАЛТРЕТИРАЛА СВОЈАТА ЌЕРКА: Во скопски Карпош малолетно девојче доживеало хорор од сопствената мајка

13 ИЗРАЕЛЦИ ИМААТ ПАРЕЗА ФАЦИЈАЛИС: Нов несакан евект од вакцината на Фајзер

13 ИЗРАЕЛЦИ ИМААТ ПАРЕЗА ФАЦИЈАЛИС: Нов несакан евект од вакцината на Фајзер

Се намалува бројот и на новозаразени и на починати: Денеска 190 нови инфицирани, битката со вирусот ја загубија 6 болни од Ковид-19

Се намалува бројот и на новозаразени и на починати: Денеска 190 нови инфицирани, битката со вирусот ја загубија 6 болни од Ковид-19

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО: Промовирани најсовремени автобуси

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО: Промовирани најсовремени автобуси

ДОМАШНИ ЖУРКИ НА УДАР НА ПОЛИЦИЈАТА: МВР растури две забави и приведе 13 млади

ДОМАШНИ ЖУРКИ НА УДАР НА ПОЛИЦИЈАТА: МВР растури две забави и приведе 13 млади

ДУРИ И БЛАГИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ ОД ВАКЦИНАТА МОЖЕ ДА БИДАТ ФАТАЛНИ ЗА ПОСТАРИТЕ: Норвешка уште ја истражува смртта на 29 возрасни лица кои примија вакцина

ДУРИ И БЛАГИ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ ОД ВАКЦИНАТА МОЖЕ ДА БИДАТ ФАТАЛНИ ЗА ПОСТАРИТЕ: Норвешка уште ја истражува смртта на 29 возрасни лица кои примија вакцина