23 Јануари, 2020
0.0168

Бојан е похрабар од мене: Интервју со Петар Петковски од „Фамилијата Марковски“

Објавено во: Стил 02 Декември, 2019

Петар Петковски е момче кое го запознавме сите преку малите екрани. Во 2017 година влезе во актерските води и првиот проект во кој учествуваше е играната серија „Фамилијата Марковски“. Улогата на Бојан донекаде кореспондира со неговиот приватен живот, бидејќи ликот е на иста возраст со него. Што им е заедничко, но и во што се разликуваат Петар и Бојан оценете по одговорите на овој успешен тинејџер.

Во глумата влезе сосема неочекувано, а веќе втора сезона си во серијата „Фамилијата Марковски“. Ќе може ли да ни раскажеш како стана дел од оваа серија?

На ова прашање имам одговорено доста пати, имаше отворен кастинг и јас отидов да и правам друштво на сестра ми, немав план да се пријавам затоа што не верував дека сум способен за такво нешто ама затоа судбината имала поразличен план од мојот.Целото интервју читајте го на ХАШТАГ.МК ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

ИЗБРАНИ НАЈУБАВИТЕ ГРАДОВИ ВО СВЕТОТ: Oд Италија до Нов Зеланд, вреди да се видат

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Задник како Кардашијан, гради како Адријана Лима: Најбарани естетски операции во Македонија

Убавица и ѕвер

Убавица и ѕвер

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Кој е побогат - основачот на „Лидл“, сопственикот на BMW или производителот на кафе Jakobs?

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Преговараме за настап на Пласидо Доминго: Интервју со Виктор Илиески, директор на Филхармонија

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет