12 Јули, 2020
0.0369

Болките не ме спречија да успеам: Климентина Тунтева за планинарските авантури

Објавено во: Стил 18 Февруари, 2020

Откако знае за себеси, Климентина Тунтева вели дека сакала рекреативно да се занимава со некој спорт. „Кога повеќе, кога помалку. Дали е пливање, ролшуи/ролерки, скијање, точак, пинг понг, трчање - а најмногу планинарење“, вели оваа интересна дама која повеќе од 25 години работи во Македонски телеком, а последниве години е дел и од менаџерскиот тим на компанијата. 

Својата голема страст, планинарењето, ја негува и денес, почнувајќи од качувањето на Титов Врв до остварување на една од нејзините цели, Хималаите. „Сакам многу и фотографија и аматерски се занимавам и со тоа - па ако некоја планинарска тура резултира со добра фотографија - тоа е полн погодок“, раскажува Климентина за „Женски магазин“. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот