05 Јуни, 2023
0.0226

БРУТАЛНА АЛБАНСКА БАНДА „ЗАВЛАДЕА“ СО БРИТАНИЈА - дилаат хероин, рекетираат, и се снимаат на социјалните мрежи

Објавено во: Свет 31 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Членовите на албанската банда Хелбанијанц, кои дејствуваат во еден дел на Велика Британија, поточно во Баркинг во близина на Лондон, ги држат локалните жители во постојан страв.

Бандата Hellbanianz се сместени на имот во Баркинг и често се појавуваат на социјалните мрежи за да се фалат со своите криминални активности.

За уште повеќе да го „кренат“ гласот на своите постапки, членовите на оваа банда често се фотографираат за Инстаграм со автомобили, пари и пиштоли.

Дејзи О'Доерти, која живее во истата област со членовите на оваа банда, вели дека гореспоменатите гангстери се однесуваат така што другите жители живеат во страв.

Бандата се здоби со слава во 2017 година кога објавија рап видео во кое се фалат со парите што ги заработиле од продажба на дрога и други криминални активности.

О'Доерти опиша инцидент што се случи неодамна. Нејзините животни, куче и мачки, една ноќ се вознемириле, а потоа таа ја отворила вратата за да ја види полицијата со кучиња.

„Влези внатре“, и рекол полицаецот, по што полицајците „побегнале“, вели таа, додавајќи дека „никогаш не видела такво нешто“.

Потоа дознала дека рацијата била извршена како дел од полициска операција во југоисточна Англија и дека е вклучено оружје. Во акцијата беа уапсени десет лица.

Повеќе детали на Нова.рс

Фото: Твитер

Можеби ќе ве интересира

ЛАДЕН ТУШ ЗА ОРБАН: Сакаше да и ја бакне раката на молдавската претседателка, таа го одби!

ЛАДЕН ТУШ ЗА ОРБАН: Сакаше да и ја бакне раката на молдавската претседателка, таа го одби!

СЕМЕ НА РАЗДОРОТ: Пригожин збесна, вели дека има фракции кои ја уништуваат руската држава

СЕМЕ НА РАЗДОРОТ: Пригожин збесна, вели дека има фракции кои ја уништуваат руската држава

ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Нуклеарка веќе три месеци е без резервно напојување, многу е несигурна и потенцијално опасна

ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Нуклеарка веќе три месеци е без резервно напојување, многу е несигурна и потенцијално опасна

„ОДЕДНАШ ВИДОВ 10 ДО 15 МРТВИ“ - расте бројот на жртви во сударот на возови во Индија, речиси 300 мртви и 800 повредени

„ОДЕДНАШ ВИДОВ 10 ДО 15 МРТВИ“ - расте бројот на жртви во сударот на возови во Индија, речиси 300 мртви и 800 повредени

ПЕСОЧНА АПОКАЛИПСА ВО ЕГИПЕТ: Се стана портокалово за момент во Каиро, затворени пристаништа, урнати билборди, една жртва ВИДЕО

ПЕСОЧНА АПОКАЛИПСА ВО ЕГИПЕТ: Се стана портокалово за момент во Каиро, затворени пристаништа, урнати билборди, една жртва ВИДЕО

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ИНДИЈА: Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на возови, се стравува дека 50 луѓе загинале (ВИДЕО)

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ИНДИЈА: Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на возови, се стравува дека 50 луѓе загинале (ВИДЕО)

КАЈТ МИДЛТОН ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Еве како се појави на кралската свадба во Јордан! (ФОТО)

КАЈТ МИДЛТОН ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО: Еве како се појави на кралската свадба во Јордан! (ФОТО)

Нова измама на Фејсбук, доколку не внимавате, може да го изгубите пристапот до вашиот профил

Нова измама на Фејсбук, доколку не внимавате, може да го изгубите пристапот до вашиот профил

Хорор во Франција: Тинејџерка го избодела својот помал брат додека спиел, родителите спиеле во друга соба

Хорор во Франција: Тинејџерка го избодела својот помал брат додека спиел, родителите спиеле во друга соба