15 Август, 2020
0.0395

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Објавено во: Стил 29 Јули, 2020

Дојранчанецот Бранко Попов вели дека не се плаши од вирусот Ковид-19, затоа што верува дека чајот од маслинка што самиот го произведува и редовно го пие, го штити од вируси и од бактерии.

Бранко е син на чичко Ангел, кој пред две години за Женски магазин раскажа дека шеќерот го излечил токму со овој чај. Приказната за лековитиот чај разбуди најголем интерес кај нашите читатели, и многу од нив го нарачаа или заминаа на дојранскиот кеј, на тезгата на Ангел и на Бранко за да си го купат.

Целата сторија на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Вилма Трајковска- поранешната Прва дама на Македонија и денес стилски изгледа одлично

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК