08 Јули, 2020
0.0268

Часовници, луксуз на ниво: Во Македонија тие се во MY:TIME

Објавено во: Стил 11 Јануари, 2020

Се прашувате зошто денес, кога сме опкружени со безброј различни гаџети, од кои сите покажуваат време, меѓу другото, сè уште би носеле часовници? Ги нарекуваат семоќни, безвремени, единствени, хронометри на животниот тек... токму заради сево ова, култните рачни часовници се неприкосновени и тоа веројано ќе биде за секогаш така. 

Рачниот часовник што гордо го носиме околу зглобот е многу повеќе од обичен мерач на времето. Покрај функционалноста што ни дава информации за времето, рачниот часовник отсекогаш бил, и останува симбол на добар стил, одраз на рафинирање, посебен вкус и софистицираност. За разлика од другите додатоци кои редовно ги менуваме, ние избираме часовници многу поретко, со многу поголема грижа и смисленост, осигурувајќи се дека тие целосно одговараат на нашиот животен па и моден стил.

Носењето на омилениот часовник станува навика и без тоа се чувствуваме голи и како да недостасува нешто, ако случајно заборавиме да го ставиме на раката наутро.

Повеќе детали читајте на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг