26 Април, 2019
0.0187

Да бев маж, ќе ме прашавте ли за грижата за децата: Искрено интервју со Тамара Тодевска

Објавено во: Стил 20 Март, 2019

Таа е секогаш во фокусот на јавноста поради песните за кои се врзуваат сите генерации, поради моќниот глас и интерпретација, поради тоа што на социјалните мрежи секогаш гласно кажува што има да каже и објавува многу, за неа драги моменти од приватниот живот. Тамара Тодевска направи бум откако го објави евровизискиот спот за „Proud“, песна со која ќе не претставува на „Евросонг“ во Тел Авив, на второто полуфинале на 16 мај. Во интервјуто за Женски магазин, таа е искрена како и секогаш и зборува за пораката на песната, спотот во кој главната улога ја имаат многу интересни жени, и за тоа како таа се сменила откако стана мајка на Хана и на Дарен. 

* Раскажи ни за идејата за песната „Proud“, чија беше, кој го осмисли спотот, приказната на песната и која е главната порака која ја носи?

- Proud за првпат ја слушнав кај Роберт Билбилов  во студио и уште од првата секунда знаев дека тоа ќе биде песната со која ќе ја преставувам нашата земја за Изборот за песна за Евровизија во Израел.

Целото интервју читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Сонував да бидам морнар, најдов мир на планина: Интервју со Катрин Фринсфелд, раководителка на секторот за култура во германската амбасада

Сонував да бидам морнар, најдов мир на планина: Интервју со Катрин Фринсфелд, раководителка на секторот за култура во германската амбасада

(ФОТО) Ние секогаш имаме идеја: Како да го разубавите домот за Велигден сами ...

(ФОТО) Ние секогаш имаме идеја: Како да го разубавите домот за Велигден сами ...

Менаџерски синдром/Burn-out синдром– болест на модерното време!

Менаџерски синдром/Burn-out синдром– болест на модерното време!

Со Андрија пак верувам дека постои некој за секого: Јана Стојановска планира свадба во Белград

Со Андрија пак верувам дека постои некој за секого: Јана Стојановска планира свадба во Белград

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар