25 Септември, 2022
0.0244

„Дајте ни радост, место тага: Весел концерт на „Дајте музика“ во Скопје

Објавено во: Стил 19 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Еден од повеселите концерти кои му се случи на Скопје е секако забавата со тинејџерските ѕвезди „Дајте музика“, сношти на стадионот на АРМ во Скопје.

Кики, Миха, Анастасија и Филип имаат армија сериозни обожаватели. Децата се најискрената публика, а тоа се докажа и сношти. Своите јунаци, тие трпеливо ги чекаа, со маици „Дајте музика“, и постери со нивните ликови и имиња. Помалите беа качени на рамења кај родителите, за да успеат да ги видат омилените пејачи и актери подобро. 

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

Одмор со поглед кон океанот на 18 кат: Татјана и Новица со синовите уживаат во најпознатото туристичко место во Австралија

Одмор со поглед кон океанот на 18 кат: Татјана и Новица со синовите уживаат во најпознатото туристичко место во Австралија