19 Јуни, 2019
0.0245

Дали би започнале бизнис во Македонија?

Објавено во: Стил 05 Март, 2019

За Creative Hub верувам многу од Вас слушнале, бизнисот кој се најде на листата на Форбес, а чиј основач сум јас заедно со мојот дваесет и три годишен брат.

Кога решив да отворам бизнис во Скопје во август 2017 (иако имав веќе добиено понуда за работа во компанијата Силверси во Монако)  многу блиски пријатели ме прашуваа зошто се враќам во Макеонија и ме разубедуваа во идејата.

Јас се согласувам дека општеството има голем број недостатоци и политиката има големо ( негативно ) влијание врз животот на луѓето, но исто така сметам дека тука е едно од најефтините места да се започне бизнис.

За да започнете бизнис во Македонија потребен Ви е основен капитал од 5000 ЕУР кој може да биде паричен или пак непаричен. Фирма може да регистирате за два до три дена.

Целата колумна на Аријана Коскарова читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор