19 Јануари, 2022
0.0312

Даница Максимовиќ за борбата со алкохолот: Пиев литар и пол водка дневно

Објавено во: Стил 12 Декември, 2021

Актерката Даница Максимовиќ важи за некој кој плени со позитивна енергија и шарм, а поради нејзиното секогаш добро расположение, ретко кој би рекол дека се соочила со сериозни проблеми во животот.

Сепак, актерката го демантираше сето тоа и во својата искрена исповед обајсни како се изборила со алкохолизмот. 

„Најголема победа е тоа што го победив порокот. Јас сум горда, станав мисионер, просто сум таква, ете. И горда сум на тоа, и мојата докторка, и членовите на семејството, приајателите, а ретко кој успева во било кој порок“ - кажа Максимовиќ и откри колку долго траела борбата:

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна

Со позајмени 280 денари се вратив од Прилеп во Скопје, бев депресивна, но одлучив да се борам: Елена Петреска ја раскажа тешката животна приказна