08 Август, 2020
0.0301

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Објавено во: Стил 13 Јули, 2020

Младата дизајнерка Катарина Лука, потписничка на линијата „KaLi Rose“ деновиве ја лансираше новата летна колекција, создадена по сите пандемиски препораки – социјално дистанцирано. Колекцијата се шиеше во Скопје, а Катарина ја дизајнираше и менаџираше - од Шведска. Родена скопјанка, со бунтовџиски дух, која досега живееше на релација Македонија – Бали – Шведска, Катарина месеците на пандемијата ги мина во Гетеборг.

За „Женски магазин“ зборува за модата, за животот и за начините на кои тие се испреплетуваат и менуваат во вакви вонредни околности, како овие низ кои минува светот.

Повеќе на Женски магазин


Можеби ќе ве интересира

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ

Чајот од маслинка ме штити од коронавирусот, не се плашам од него: Бранко Попов од Дојран за домашниот лековит производ