15 Јуни, 2024
0.0259

ДЕТАЛИ ЗА СМРТТА НА ЅВЕЗДАТА НА „ПРИЈАТЕЛИ“: Познато е каде е пронајден мртов Метју Пери, неговата слика од истото место од пред шест дена е застрашувачка

Објавено во: Свет, Стил 29 Октомври, 2023

Добивај вести на Viber

Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата „Пријатели“, е пронајден мртов во џакузито на неговиот дом во Лос Анџелес, објави TMZ.

Метју Пери вежбаше два часа тоа утро, а потоа го испрати својот асистент во снабдувањето. Кога асистентот се вратил два часа подоцна, го нашол Пери во несвест и веднаш повикал полиција и 911. Сепак, лекарите биле немоќни да го спасат.

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)

Полициски извори на TMZ велат дека Пери најверојатно се удавил, но понатамошната истрага ќе покаже под кои околности тоа се случило. Во близина на телото не биле пронајдени наркотици и засега се верува дека смртта не била насилна.

Тој пред само 6 дена на својот Инстаграм профил објави фотографија од истото џакузи.

Иако „Пријатели“ беше неговиот најголем успех во актерскиот свет, Пери беше ангажиран во сериите како „Момците ќе бидат момчиња“, „Болки што растат“, „Сребрени лажици“, „Чарлс на одговорност“, „Сиднеј“, „Беверли Хилс“. , 90210“, „Ally McBeal“ и многу други.

View this post on Instagram

A post shared by Matthew Perry (@mattyperry4)
Метју Пери се бореше со зависноста од дрога и алкохол зад камерите. Со години бил зависник од лекови против болки, поради што бил на рехабилитација.

Актерот во своите мемоари пишува за најтешките периоди од својот живот, но и за минатогодишната борба со вишокот килограми. Метју Пери никогаш не бил оженет, тој само накратко се вери со Моли Хурвиц пред неколку години.

Полицијата е пред куќата на починатиот актер, а веднаш дошол неговиот татко.

ФОТО: Метју Пери ИнстаграмМожеби ќе ве интересира

САМИТ НА Г7 ВО ИТАЛИЈА: Koлку чини ноќевањето во хотелот каде престојуваат најмоќните луѓе на светот?

САМИТ НА Г7 ВО ИТАЛИЈА: Koлку чини ноќевањето во хотелот каде престојуваат најмоќните луѓе на светот?

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

НАЈМИРНИ ЗЕМЈИ ВО СВЕТОТ: На листата се најде и една балканска држава

СКАПИ НЕДВИЖНИНИ, ПРЕОПТОВАРЕНИ ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ, ТЕШКО УПРАВУВАЊЕ СО ОТПАДОТ: Масовниот туризам им создава главоболка на локалците

СКАПИ НЕДВИЖНИНИ, ПРЕОПТОВАРЕНИ ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ, ТЕШКО УПРАВУВАЊЕ СО ОТПАДОТ: Масовниот туризам им создава главоболка на локалците

ЖЕШТИНИТЕ ГИ УНИШТУВААТ ПАТУВАЊАТА: Eкстремно топло во Европа и САД

ЖЕШТИНИТЕ ГИ УНИШТУВААТ ПАТУВАЊАТА: Eкстремно топло во Европа и САД

ОРБАН ТВРДИ ДЕКА ТОЈ ЈА НАМЕТНА КАЗНАТА ВРЗ УНГАРИЈА: „Бриселскиот меур е полн со негови луѓе, тој ги контролира властите во Европа“

ОРБАН ТВРДИ ДЕКА ТОЈ ЈА НАМЕТНА КАЗНАТА ВРЗ УНГАРИЈА: „Бриселскиот меур е полн со негови луѓе, тој ги контролира властите во Европа“

ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА АМЕРИКАНСКИОТ ГИГАНТ - FedEx укинува 2.000 работни места во Европа, ова значи само едно

ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА АМЕРИКАНСКИОТ ГИГАНТ - FedEx укинува 2.000 работни места во Европа, ова значи само едно

МНОГУМИНА СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА КЕЈТ МИДЛТОН ЈА НАПУШТИЛА ЗЕМЈАТА: Еве што велат од палатата

МНОГУМИНА СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА КЕЈТ МИДЛТОН ЈА НАПУШТИЛА ЗЕМЈАТА: Еве што велат од палатата

ОВОЈ ПАСОШ Е НАЈМОЌЕН ПАСОШ НА СВЕТОТ: Со него може да се посетат 107 земји без виза, а 44 без пасош и не, не е американскиот

ОВОЈ ПАСОШ Е НАЈМОЌЕН ПАСОШ НА СВЕТОТ: Со него може да се посетат 107 земји без виза, а 44 без пасош и не, не е американскиот

(ВИДЕО) ГО ОСТАВИЛ УДОБНИОТ ЖИВОТ ВО СЕМЕЈНАТА КУЌА: Германски тинејџер две години живее во возови

(ВИДЕО) ГО ОСТАВИЛ УДОБНИОТ ЖИВОТ ВО СЕМЕЈНАТА КУЌА: Германски тинејџер две години живее во возови