13 Април, 2024
0.0262

ДЕВОЈКА НА ИНСТАГРАМ СЕ ЗАКАНИЛА ДЕКА ЌЕ ПУКА ВО УЧИЛИШТЕ! Морничава објава на мрежите во Босна: Полицијата итно реагираше!

Објавено во: Балкан 27 Февруари, 2024

Добивај вести на Viber

Припадниците на полицијата на кантонот Унско Сан идентификувале малолетно женско лице од областа Чазин, кое вчера на Инстаграм оставило порака дека ќе пука во нејзиното училиште, што предизвикало голема загриженост во јавноста.

Според Але Шиљдедиќ, портпаролот на МУП УСК, полицијата со помош на инспекторите на Федералната полициска управа и нивниот оддел за борба против компјутерскиот криминал веднаш презела активности за откривање на позадината и авторот на пораката, пренесуваат медиумите.

- Полицијата излегла на терен и дознала дека објавата на социјалната мрежа Инстаграм ја објавила малолетничка од областа Чазин. Во овој момент можам да потврдам дека не се работи за сериозни пораки, туку повеќе за непромисленоста на оваа личност која објави ваква порака на социјалните мрежи - потврди Шиљдедиќ.

Инаку, по познатиот случај во училиштето „Иван Рибникар“ во Белград, полицијата во оваа област презема исклучително сериозен пристап и истражува вакви и слични пораки и закани кои промовираат или поттикнуваат насилство во училишните објекти.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

ТЕЛОТО НА ДАНКA НЕ Е ВО БОР? Експертите предупредуваат на можно сценарио за брутално убиство во Бањско Поље

ТЕЛОТО НА ДАНКA НЕ Е ВО БОР? Експертите предупредуваат на можно сценарио за брутално убиство во Бањско Поље

„АКО ПОНУДИТЕ МИТО ЌЕ БИДЕ ПОЛОШО“ - адвокат од Солун открива: Ова се најнепријатните ситуации за туристите

„АКО ПОНУДИТЕ МИТО ЌЕ БИДЕ ПОЛОШО“ - адвокат од Солун открива: Ова се најнепријатните ситуации за туристите

ПОЛИЦИЈАТА И НАТАМУ БАРА: Има локации околу Злот кои се совршено познати само на двајцата уапсени

ПОЛИЦИЈАТА И НАТАМУ БАРА: Има локации околу Злот кои се совршено познати само на двајцата уапсени

МАЈКАТА НА УБИЕЦОТ НА ДАНКА: Некој друг го направи тоа, па го намести

МАЈКАТА НА УБИЕЦОТ НА ДАНКА: Некој друг го направи тоа, па го намести

ДАНКА НЕ Е НАЈДЕНА: Браќата се скарале за преместувањето на телото?

ДАНКА НЕ Е НАЈДЕНА: Браќата се скарале за преместувањето на телото?

ГРЦИЈА НУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР ЗА 25.000 ТУРИСТИ: Внимавајте на условите, а еве ги деталите

ГРЦИЈА НУДИ БЕСПЛАТЕН ОДМОР ЗА 25.000 ТУРИСТИ: Внимавајте на условите, а еве ги деталите

Повикана итна помош, Дино Мерлин не се чувствувал добро

Повикана итна помош, Дино Мерлин не се чувствувал добро

ДЕТАЛЕН ПРЕГЛЕД НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВОТО ВО РЕГИОНОТ: Македонија и Бугарија имаат најевтини цени според српските медиуми

ДЕТАЛЕН ПРЕГЛЕД НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВОТО ВО РЕГИОНОТ: Македонија и Бугарија имаат најевтини цени според српските медиуми

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО НОВИ САД: Целосно изгореа повеќе од десет домаќинства (ВИДЕО)

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО НОВИ САД: Целосно изгореа повеќе од десет домаќинства (ВИДЕО)