11 Декември, 2023
0.0238

Diamond Mall со изненадување за своите посетители - попусти и до 70 отсто за време на Black Diamond Week што почнува на 20 ноември

Објавено во: Мои пари 20 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Продолжуваат изненадувањата во новиот Diamond Mall. Од 20 до 26 ноември се одржува Black Diamond Week, со големи попусти до 70 %. Големата акција за сите посетители, што традиционално се одржува во светски рамки пред почетокот на Божиќните празници, наместо еден ден ќе трае цела недела, а понудата ќе биде разновидна, бидејќи на оваа акција се приклучуваат голем број брендови присутни во трговскиот центар.

Во Blаck Diamond Week ќе учествуваат брендовите „Koton“, „Okulista“, „Sport Vision“, „Buzz“, „Sport Reality“, „Idilbaby mamino“, „Крш“, „FLO“, „Office Shoes“, „Skechers“, „Prima Optics“, „My Time“, „Lusso Home“, „Dsport“, „Eurofarm“, „Anhoch“, „Oltre“, „Fiorella Rubino“, „Motivi“, „Gerry Weber“, „Pinko“, „Magnetic Gallery“, „Marella“, „Weekend“, „Gauche“, „Просветно дело“, „Duki Daso“, „Аltinyildiz Classic AC&co“, „Defacto“, нудејќи примамливи попусти на цели колекции и одредени производи.

Diamond Mall е еден од главните делови на мултифункционалниот комплекс „Diamond of Skopje“,во чија изградба Групацијата „Лимак“ досега инвестираше над 350 милиони евра. Покрај Diamond Mall, комплексот го сочинуваат и четири резиденцијални згради, деловни простории, луксузен хотел, како и подземна сообраќајница. Трговскиот центар располага со голем број влезови кои овозможуваат лесна пристапност од било кој дел на централното градско подрачје, независно далисе доаѓа со возило, со јавен превоз или пешки. На располагање на посетителите на центарот се ставени и 2.900 паркинг места.  

За време на Black Diamond Weekпосетителите ќе можат да уживаат во пријатниот амбиент и неверојатните понуди. Ве очекуваме!


*пр-објава


* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Македонска премиера на ŠKODA ENYAQ: Емотивен, ефикасен и електрифициран

Македонска премиера на ŠKODA ENYAQ: Емотивен, ефикасен и електрифициран

Клиника Жан Митрев споредена со Mayo Clinic, по третпат го доби Златниот печат од Joint Commission International

Клиника Жан Митрев споредена со Mayo Clinic, по третпат го доби Златниот печат од Joint Commission International

НОВОГОДИШНА МАГИЈА ОД CREDISSIMO

НОВОГОДИШНА МАГИЈА ОД CREDISSIMO

Минијатурa од тркачко Порше изработено од италијанскиот уметник Габриеле Франко подарок од Вуков за СН Групацијата

Минијатурa од тркачко Порше изработено од италијанскиот уметник Габриеле Франко подарок од Вуков за СН Групацијата

УНИБанка со јубилеј: 30 години исполнети со доверба, иновации и поддршка

УНИБанка со јубилеј: 30 години исполнети со доверба, иновации и поддршка

Одржана првата Школа за напредната срцева слабост

Одржана првата Школа за напредната срцева слабост

ДАРКО КАЛИН И ДЕЈАН ТРАЈКОСКИ ЌЕ ВОЗАТ МЕРЦЕДЕСИ ОД НАГРАДНАТА ИГРА „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk

ДАРКО КАЛИН И ДЕЈАН ТРАЈКОСКИ ЌЕ ВОЗАТ МЕРЦЕДЕСИ ОД НАГРАДНАТА ИГРА „ЕСЕНСКА ТУРА ЗА 2WIN АВАНТУРА “ на 2win.mk

Шпаркасе Банка: Кој прв до VIBE ON – CASHBACK?

Шпаркасе Банка: Кој прв до VIBE ON – CASHBACK?

Сава пензиско друштво е европски победник во категоријата на управувачи со средства до 1 милијарда евра

Сава пензиско друштво е европски победник во категоријата на управувачи со средства до 1 милијарда евра