04 Август, 2020
0.0450

ДИК: До 9 часот излезноста е 5.19 отсто

Објавено во: Македонија 15 Јули, 2020

До 9 часот излезноста е 5.19 отсто, потврдија од Државната изборна комисија. 

Oва се податоци од 2.326 избирачки места, каде гласале 94.167 гласачи. 

Во ИЕ 1 одзивот е 6.58 отсто, а најголем одзив има во Аеродром, над 10 отсто. Во Студеничани одзивот е само 1.81 отсто. 

Во ИЕ 2 излезноста е 4.58 отсто. Најголем одзив има во Ѓорѓе Петров, а најмал во Липково. 

Во ИЕ 3 одзивот е 6.1 отсто. Најголем одзив има во Крива Паланка со 8.31 отсто и Пробиштип со 10.25 отсто. 

Во ИЕ 5 одзивот е 5.22 отсто. Најголема излесност има во Кривогаштани, односмо 13.1 отсто. 

Во ИЕ 6 излезноста е 2.59 отсто, а најажурни биле гласачите во Јегуновце, а најмалку гласале во Врапчиште. 

Засега нема податоци од ИЕ 4. 

Можеби ќе ве интересира

ШКОЛИТЕ СО МНОГУ ДЕЦА ВО КОМБИНИРАНА НАСТАВА, ОСТАНАТИТЕ РЕДОВНО ВО ШКОЛО: Конечно ќе се утврди како ќе почне учебната година

ШКОЛИТЕ СО МНОГУ ДЕЦА ВО КОМБИНИРАНА НАСТАВА, ОСТАНАТИТЕ РЕДОВНО ВО ШКОЛО: Конечно ќе се утврди како ќе почне учебната година

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата