24 Април, 2019
0.0229

Отказ за директорот на грчката државна телевизија, промовирал турски серии!

Објавено во: Балкан 14 Декември, 2012

 Документарен филм за турските серии e причина за отказ од функцијата генералниот директор на грчката државна телевизија ЕРТ. Информацијата ја објави турскиот приватен телевизиски канал НТВ, од каде се соопштува дека Костас Спиропулос е отстранет од функцијата поради поддршката за документарниот филм што „пропагира“ турски серии.

Режисерот на документарниот филм Жури Авероф се прашува како е можно некој што го нема гледано филмот да има мислење за него. „ЕРТ си најде причина да го избрка Спиропулос“, истакна режисерот. Во документарниот филм „Судбина“ се објаснува како благодарение на турските серии е променет моделот на муслиманската жена во светот и бил создаден профил на современа жена.

Можеби ќе ве интересира

Шефот на СЗО во Србија: Кој не ги прифаќа вакцините не треба да биде лекар

Шефот на СЗО во Србија: Кој не ги прифаќа вакцините не треба да биде лекар

Платил над 35 милиони долари: Кој е Бугаринот што си го купил највредниот имот во Беверли Хилс

Платил над 35 милиони долари: Кој е Бугаринот што си го купил највредниот имот во Беверли Хилс

Бизнисмен од Бања Лука убиен во заседа: „Ликвидацијата-убиство со потпис на власта“

Бизнисмен од Бања Лука убиен во заседа: „Ликвидацијата-убиство со потпис на власта“

СВИРЕПО ЈА УБИ И ПРИЗНА ВИНА: Три децении затвор за убиецот на бугарската новинарка

СВИРЕПО ЈА УБИ И ПРИЗНА ВИНА: Три децении затвор за убиецот на бугарската новинарка

Позната сумата што владата на Србија ја издвои за помош за Нотр Дам

Позната сумата што владата на Србија ја издвои за помош за Нотр Дам

Грчки медиуми: Нискиот процент на излезност ги одбележа претседателските избори во Северна Македонија

Грчки медиуми: Нискиот процент на излезност ги одбележа претседателските избори во Северна Македонија

СРБИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Еве како ќе се спасуваат од километарските колони на границите

СРБИТЕ НАЈДОА РЕШЕНИЕ: Еве како ќе се спасуваат од километарските колони на границите

Инвестиција „тешка“ 450 милиони евра: Што ќе градат Србија и РС на Дрина

Инвестиција „тешка“ 450 милиони евра: Што ќе градат Србија и РС на Дрина

Мира Марковиќ погребана: Еве каде ќе почива сопругата на Милошевиќ

Мира Марковиќ погребана: Еве каде ќе почива сопругата на Милошевиќ