30 Јуни, 2022
0.0261

ДИРЕКТОРОТ НА „ТИНЕКС“ КОСТАС ТЕОДОСИЈАДИС СИ ЗАМИНУВА ОД КОМПАНИЈАТА - по 26 години се збогува со професионалната кариера во државава

Објавено во: Економија 23 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Костас Теодосијадис, генерален менаџер на големиот синџир маркети „Тинекс“, ја завршува својата долгогодишна кариера во малопродажбата. По 26 години работа, како што вели, ќе се сврти кон нови интереси.

Тој си заминува од компанијата и воопшто ја затвора својата професионална кариера во областа на трговијата на мало, по 26 години работа во државава.

Ова Теодосијадис го објави на социјалната мрежа Линкедин, каде им се заблагодари на семејството, колегите, како и на деловните соработници.

„По речиси 26 години присуство во земјата овде и на задната страна на долгото патување, служејќи го малопродажниот пазар секогаш од високи позиции на одговорност, дојде време да го затворам ова поглавје и да ја завршам мојата кариера на крајот на јуни 2022 година.

Оваа одлука ја означува кулминацијата на мојата професионална кариера. Лично, јас сум задоволен и горд на наследството што го оставам зад себе, а кое секогаш се засноваше на интегритет, вредности и високо ниво на професионализам и етика.

Во оваа прилика, која е пресвртница за моето семејство и за мене, би сакал да изразам срдечна благодарност. Пред се до моето семејство, на кое во текот на овие 26 години се потпирав - за нивната постојана поддршка, љубов и трпение.

Сакам да им се заблагодарам и на моите колеги и пријатели со кои работев во текот на овие години. Заедно успеавме да го изградиме, развиеме и промениме малопродажниот пазар во земјата од раните детски денови и да оставиме свој белег кој трае до денес. Заедно негувавме чувство на лидерство и професионализам што стана репер за индустријата и за целата економија.

На сите партнери и клиенти со кои соработував, кои понекогаш доживеавме тешки и ригорозни преговори, но секогаш на граѓански начин и со понизност, би сакал да ви се заблагодарам за соработката.

Додека едно големо поглавје во мојот живот се затвора, друго се отвора. Додека го продолжувам моето патување, се надевам дека ќе се стремам кон други интереси во мојот живот, но секогаш ќе се сеќавам и ќе ги ценам годините што ги споделив со сите“, пишува Теодосијадис во својата објава на Линкедин. 

Претходно Теодосијадис беше менаџер на во синџирот маркети „Веро“.

Фото: InStore

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oд 1 јули поскапува струјата, Бислимовски вели дека 98,8 отсто од домаќинствата ќе плаќаат 7,4 отсто повеќе

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Oд 1 јули поскапува струјата, Бислимовски вели дека 98,8 отсто од домаќинствата ќе плаќаат 7,4 отсто повеќе

Скокна цената на нафтата на светските берзи

Скокна цената на нафтата на светските берзи

Рубљата расте во однос на доларот

Рубљата расте во однос на доларот

ДА НЕ СЕ МЕНУВА ДАНОЧНАТА ПОЛИТИКА, А ВАЖНИТЕ ЕКОНОМСКИ ЗАКОНИ СЕКОГАШ ДА СЕ НОСАТ ВО КОНСУЛТАЦИЈА СО БИЗНИСОТ

ДА НЕ СЕ МЕНУВА ДАНОЧНАТА ПОЛИТИКА, А ВАЖНИТЕ ЕКОНОМСКИ ЗАКОНИ СЕКОГАШ ДА СЕ НОСАТ ВО КОНСУЛТАЦИЈА СО БИЗНИСОТ

Од полноќ имаме нови цени на горивата

Од полноќ имаме нови цени на горивата

Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата поскапувањето на електричната енергија е 7,4 проценти

Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата поскапувањето на електричната енергија е 7,4 проценти

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА

Генерали инвестментс: Многу веројатен е преминот кон стагфлацијата, инвестирањето е многу тешко

Генерали инвестментс: Многу веројатен е преминот кон стагфлацијата, инвестирањето е многу тешко

Ковачевски за БЕГ: Системот е продаден на Кипар на фирма со 5.000 евра влог

Ковачевски за БЕГ: Системот е продаден на Кипар на фирма со 5.000 евра влог