21 Јули, 2019
0.0182

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Објавено во: Стил 23 Април, 2019

Надвор од работа времето го минувам со семејството и со пријателите. Функционирам како и секој друг деловен човек со една разлика што физичкото напуштање на објектот не значи прекин на работните обврски. Тие ме следат 24 часа, но не се жалам, раскажува таа

Д-р Амела Цана е стоматолог, специјалист ортодонт. Нејзиниот професионален пат по дипломирањето на Стоматолошкиот факултет започна во приватна пракса, а по 13 години работа во ФЗОМ, веќе повеќе од една година е Директор на Универзитетски стоматолошки клинички центар „Свети Пантелејмон“. За предизвиците со кои секојдневно се соочува како жена менаџер, за балансот меѓу деловниот и приватниот живот како сопруга и мајка на две деца, читајте во продолжение на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?