23 Јули, 2019
0.0245

Добар ти е мажот, штом ти помага по дома!

Објавено во: Стил 30 Април, 2019

Во четвртокот бев спикер на една регионална бизнис конференција на која меѓу другото имаше и панел дискусија на тема „Жените во бизнисот“. Пет бизнис жени од Балканот дискутираа на оваа тема. Но, интересен беше моментот што пред почетокот на панелот салата скоро и се испразни. Па неминовно беше првото прашање од модераторот, „Зошто ова е случај, зарем овој панел не предизвикува интерес кај присутните?!“. Интересен беше одговорот на Лилјана Вукелиќ, директор на компанијата за производство Приједорчанка, која рече дека генералниот пристап кон темата - Жени во бизнисот е ист како и салата, незаинтересиран. Ми се допадна и цитатот на основачката на HR World, Невена Станисављевиќ која рече дека сите ние имаме лична одговорност, спрема себе, спрема темата, спрема настанот. Колку сме одговорни ние како личности, одговор се нашите постапки.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!