24 Април, 2019
0.0301

Додека смртта не нѐ раздели

Објавено во: Стил 27 Февруари, 2019

Ууууу колку ќе ми биде оваа тешка за куцање.

Во првата напоменав, сега ќе повторам, не сум писател, не ми барајте нарации и тек на настани. Почнав заради позитивен импакт на оние кои ме следат, и со најдобра намера продолжувам. Побарајте ми да променам тема, да додадам љубов или одземам омраза, ако не ви се допаѓа не ме пратете, едноставно е. Само намалете со злоба.

Почнав со цел диети и исхрани. Дека нели од тоа живееме, така е модерно. Да бидеме инфлуенсери и да ви делиме памет како се живее во љубов и слога додека смртта не не раздели. Реалноста е поинаква. Пред неколку дена ставив на инстаграм една фотографија од будистичка мантра, со прашањето, Дали во реалниот живот се смеете толку колку што се смеете во виртуелниот? Дали сте навистина среќни или само сакате ние тоа да го гледаме така? Ве прашав, затоа што се фатив себе си, дека ве лажам.

Оние кои ме следат, знаат дека веќе имам изгубено татко, два пати, еднаш кога реши да си замине од дома и еднаш кога реши да си замине од овој свет.

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на  Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува