18 Јули, 2024
0.0253

ДРАМА ВО АВИОН НА КАТАР ЕРВЕЈС: патниците се онесвестуваа откако беа „блокирани“ со саати (ВИДЕО)

Објавено во: Свет 12 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

Патниците од авионот што требало да лета од Атина за Катар биле заробени во авионот на атинскиот аеродром над три часа и тоа без клима, додека надвор било 34 степени.

Како што наведува Дејли Мејл, патниците дури 3,5 часа не можеле да излезат од авионот. Иако надвор беше жешко 34 степени, во преполниот авион беше многу потопло, па патниците се препотија, а некои дури и изгубија свест.

Станува збор за лет на Катар ервејс, а во него имало и неколку спортисти кои патувале на тајландскиот боксерски шампионат. Некои од нив ги снимија неподносливите услови и ги објавија на социјалните мрежи.


На снимката се гледа како патниците се соблекуваат, од нив капат зрнца пот, додека други се обидуваат да им помогнат на оние чии високи температури биле премногу за да изгубат свест.

По 3,5 часа пекол, на патниците конечно им беше дозволено да се симнат и да отидат до зградата на аеродромот во Атина.

Јужноамериканскиот спортски терапевт Гарт Колинс сподели неколку видеа на социјалните мрежи.

"Патниците беа заробени во авионот 3,5 часа со затворени врати и без клима. Патниците беа буквално дехидрирани и онесвестени низ целиот авион", напиша тој.

„По некое време на патниците им давале вода и сокови, што воопшто не било доволно за да се опорават откако поминале толку време во услови слични на сауна“, додаде тој. Тој сподели и фотографија од еден од боксерите на кој му капе пот.

„Демиан е спортист во добра форма. Замислете каков стрес беше за сите други патници“, рече Колинс.


Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

ВЕЧЕРВА ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ПАРИЗ - АВТОМОБИЛ ВЛЕТАЛ ВО КАФУЛЕ: Еден загинат, шестмина повредени

ВЕЧЕРВА ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ПАРИЗ - АВТОМОБИЛ ВЛЕТАЛ ВО КАФУЛЕ: Еден загинат, шестмина повредени

АКО НЕКОЈ ОД ЛЕКАРИТЕ ДОЈДЕ И МИ РЕЧЕ ДЕКА ИМАМ НЕКАКОВ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ: Бајден само така ќе се повлече од претседателската трка

АКО НЕКОЈ ОД ЛЕКАРИТЕ ДОЈДЕ И МИ РЕЧЕ ДЕКА ИМАМ НЕКАКОВ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ: Бајден само така ќе се повлече од претседателската трка

ФОН ДЕР ЛАЈЕН КРИЕЛА ДОГОВОРИ ЗА НАБАВКА НА КОВИД ВАКЦИНИТЕ: Кандидатурата за втор мандат доби „директен удар“

ФОН ДЕР ЛАЈЕН КРИЕЛА ДОГОВОРИ ЗА НАБАВКА НА КОВИД ВАКЦИНИТЕ: Кандидатурата за втор мандат доби „директен удар“

(ВИДЕО) ГОРЕШЕ ШОПИНГ ЦЕТАР ВО КИНА, ЗАГИНАА ШЕСТ ЛУЃЕ: Многумина останаа заробени

(ВИДЕО) ГОРЕШЕ ШОПИНГ ЦЕТАР ВО КИНА, ЗАГИНАА ШЕСТ ЛУЃЕ: Многумина останаа заробени

СНАЈПЕРИСТИ АНАЛИЗИРАА ДЕТАЛИ ЗА АТЕНТАТОТ НА ТРАМП: По четитри дена од инцидентот Тајната служба е под лупа, истрагата трае

СНАЈПЕРИСТИ АНАЛИЗИРАА ДЕТАЛИ ЗА АТЕНТАТОТ НА ТРАМП: По четитри дена од инцидентот Тајната служба е под лупа, истрагата трае

И ИКЕА ПОВЛЕКУВА ПРОИЗВОД: Ако сте го купиле, не го користете, може да предизвика пожар

И ИКЕА ПОВЛЕКУВА ПРОИЗВОД: Ако сте го купиле, не го користете, може да предизвика пожар

Путин го пушти автопатот Москва - Санкт Петерсбург во употреба

Путин го пушти автопатот Москва - Санкт Петерсбург во употреба

ПО НАПАДОТ, ТРАМП УШТЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОГАТИ: Нето богатството рипна за повеќе од милијарда долари

ПО НАПАДОТ, ТРАМП УШТЕ ПОВЕЌЕ СЕ ЗБОГАТИ: Нето богатството рипна за повеќе од милијарда долари

МАСК СЕПАК НЕМА ДА ДАДЕ 45 МИЛИОНИ ДОЛАРИ МЕСЕЧНО ЗА КАМПАЊАТА НА ТРАМП: Експресно ги демантираше наводите

МАСК СЕПАК НЕМА ДА ДАДЕ 45 МИЛИОНИ ДОЛАРИ МЕСЕЧНО ЗА КАМПАЊАТА НА ТРАМП: Експресно ги демантираше наводите