22 Јули, 2019
0.0292

Две лежалки и чадор за 45 евра во прв ред: Најпопуларните плажи на Ситониј

Објавено во: Стил 08 Јули, 2019

Полуостровот Халикидики со години е најпопуларно летувалиште за домашните туристи. Најразвиен е и најорганизиран е првиот крак, Касандра, но вториот крак, Ситонија го посетуваат оние кои сакаат да уживаат во помирен одмор и во тиркизно-сината вода на морето. Ситонија го нуди токму тоа, мирен одмор и плажи кои оставаат без здив. Ова е нашиот избор на најубавите плажи на вториот крак на Халкидики, кои според изборот на туристите со текот на годините добиваат на популарност.

1. Orange beach (Kavourotripes) за некои е најубавата плажа на целиот полуостров. Ако не најубава, тогаш може да се рече дека е најнеобична. Кристално сината вода, необичната конфигурација на теренот и боровата шума над неа се доволна причина да ја посетите. Но, внимававајте, на организираниот дел од плажата нема да може да изнајмите лежалки ако немате претходна резервација. И покрај целата убавина, минус за оваа плажа е што нема тушеви, а поради голем

 Сите плажи погледнете ги на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?