07 Октомври, 2022
0.0262

Две лица пукале во маж од Ласкарци кој потоа починал во возило на Итната помош

Објавено во: Македонија 05 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Загина маж од Ласкарци. Вчера во 21.31 часот во скопското село, две лица пукале кон Р.Ќ. од истото село, а случајот е пријавен во полиција. 

Р.Ќ. се здобил со повреди, по што починал во возило на Итна медицинска помош при транспорт до Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Екипа од СВР Скопје изврши увид на местото на настанот. 

Можеби ќе ве интересира

Полицијата трага по 16 годишно девојче

Полицијата трага по 16 годишно девојче

Групна тепачка имало на Градскиот базен во Виница

Групна тепачка имало на Градскиот базен во Виница

Се стресе околината на Струмица

Се стресе околината на Струмица

Едно лице го нарушило јавниот ред и мир на протестот во Охрид

Едно лице го нарушило јавниот ред и мир на протестот во Охрид

НЕ НИ ПОМИСЛИВМЕ ДА НАПРАВИМЕ НЕКОЈА ПРОВОКАЦИЈА, АКО СМЕ ЗГРЕШИЛЕ, НЕКА НЕ СУДАТ - претседателот на Цар Борис Трети го правда отворањето на бугарскиот клуб

НЕ НИ ПОМИСЛИВМЕ ДА НАПРАВИМЕ НЕКОЈА ПРОВОКАЦИЈА, АКО СМЕ ЗГРЕШИЛЕ, НЕКА НЕ СУДАТ - претседателот на Цар Борис Трети го правда отворањето на бугарскиот клуб

БГНЕС; „Татари“ и „фашисти“ се скандира во Охрид

БГНЕС; „Татари“ и „фашисти“ се скандира во Охрид

Започна протестот во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон во Собрание против формирање на клубови со контроверзно минато

Започна протестот во Охрид, ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе закон во Собрание против формирање на клубови со контроверзно минато

Мерењата на емисиите на цврсти честички во Макстил се далеку под дозволените вредности

Мерењата на емисиите на цврсти честички во Макстил се далеку под дозволените вредности

Гошевски: Доколку тимот е на потребното ниво очекувам нова победа во градскиот дуел со Јуниор КВ

Гошевски: Доколку тимот е на потребното ниво очекувам нова победа во градскиот дуел со Јуниор КВ