17 Ноември, 2018
0.3082
    ALK 8249.89    0.17%     GRNT 825.39    -2.89%     KMB 5288.28    -1.52%     MPT 49428.57    1.91%     MTUR 5000    0%     OHB 6750    -1.07%     OKTA 4850    -3%     RMDEN17 96.5    0%     RZLE 16    -20%     STB 1286.19    -0.24%     STBP 1254    -2.15%     STIL 131    -2.67%     TETE 2498    -0.08%     TTK 1253.13    -2.17%

Џафери го испраќа предлог-законот од договорот кај Груби, не му верува на Милошоски?

Објавено во: Македонија 18 Јуни, 2018


Претседателот на Собранието, Талат Џафери во телефонски разговор за ТВ21 рече дека се уште не го видел документот од предлог-законот за ратификација на договорот на Македонија и Грција потпишан во Преспа и затоа не може да одлучи во која комисија треба да го испрати.

Претседател на Комисијата за надворешна политика е пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошовски и не се исклучува можноста за блокада.

Поради тоа што договорот е и во врска со членството на Македонија во НАТО, документот може да биде испратен и во Комисијата за Европски прашања, чиј претседател е пратеникот на ДУИ, Артан Груби.


Можеби ќе ве интересира

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Струмица екстремно загадена

Струмица екстремно загадена

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Заев поддржува амнестија - но за кого?

Заев поддржува амнестија - но за кого?

И Кумановци сакаат чист воздух

И Кумановци сакаат чист воздух