24 Април, 2019
0.0211

ЏОРЏЕ ДАВИД ГЛЕДА ЅВЕЗДА ВО НЕГО: Интервју со младиот талент Дамјан Димевски

Објавено во: Стил 08 Март, 2019

Македонската јавност сѐ уште е под импресии од последниот настап на 16-годишниот Дамјан Димевски, тинејџерот кој од прва ги освои симпатиите на публиката во регионалното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Вели дека музиката е негова најголема пасија, но и водилка во животот.  

Димевски е ученик во средното музичко училиште „Илија Николовски - Луј“, каде што секојдневно се надоградовува и учи за музиката и за музички жанрови. За ова талентирано момче толку да ја засака музиката голема заслуга има неговиот дедо и признава дека истата сериозно размислува да му биде и животна определба. „Мој идол е Тоше Проески и тој ми е голема мотивација во патот кон музиката“,вели Дамјан.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува