26 Октомври, 2021
0.0196

Една од најубавите жени во Македонија, сопруга на наш актуелен министер

Објавено во: Стил 01 Јули, 2021

Секојдневново јавноста ги гледаме политичарите, особено оние кои се поактивни. Но, што е со нивните поубави половини? Како изгледаат тие, дали си одговараат визуелно со сопружниците?

Некои политичари вешто ги „кријат“ партнерките од очите на јавноста, други немаат таков „проблем“.

Бујар Османи, политичар од редовите на ДУИ, скоро секој ден е присутен во медиумите поради своите работни обврски, а не ретко на социјалните мрежи споделува фотографии од децата и својата сопруга, Валбона.

Парот има две деца, ќерка и син. Убавата Валбона има прекрасни  кристално- сини очи, секогаш средена руса коса и е една од најубавите сопруги на нашите политичари.

Откако на почетокот на година, ја побара својата девојка за жена, потпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски ќе стане татко. Неговата сопруга Соња е бремена, и веста ја споделија на социјалнните мрежи мрежи. “Чекаме бебе“, објави Соња на Инстаграм. Инаку, вереницата на Димче, Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје

Парот е заедно неколку години, а преку социјалните мрежи може да се види дека тие двајцата сакаат да патуваат и имаат авантуристички дух. Скоро секогаш се заедно, насмеани и во потрага по нови авантури/спомени.

Другите видете ги на Машки магазин овде

Можеби ќе ве интересира

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил