24 Април, 2019
0.0342

Една приказна сосема ме скрши: Снеже Велков за хуманата мисија во „Вип на еден ден“

Објавено во: Стил 26 Февруари, 2019

Секоја приказна е своја судбина, вели Снеже Велков за хуманата емисија „Вип на еден ден“ на ТВ „24“, чиј автор и водител е. Во изминативе четири ипол месеци, таа и нејзиниот тим успејаа да израдуваат и да транформираат 13 жени. Во секоја емисија, на почетокот е претставена тажната приказна на кандидатката, а во наредната, таа завршува со среќен крај.  Откако пријавените дами еден цел ден ќе го поминат со ВИП третмани и разубавување, по секоја нова трансформација, тие се речиси непрeпознатливи.

„ Се воздржувам да не заплачам, мислејќи на убавините кои ги чекаат за време на Вип третманот. Секоја приказна е своја судбина. Ама една ме скрши сосема. Нема да кажам која. Но сакам да плачам на крај, кога се солзите радосници. Тогаш ниту кријам ниту имам намера да ги сопрам тие солзи“, искрена е Снеже за емоциите кои ја совладуваат за време на создавањето на емисијата .

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува