18 Февруари, 2020
0.0252

Елеганција и на најжешкото: Најдобро облечените мажи за ова лето

Објавено во: Стил 24 Август, 2019

Задолжително заследете ги нивните профили на Инстаграм, бидејќи овие мажи можат да ве научат многу за облекување ...

Мажите дефинитивно оставија впечаток во 2019 година. Бројни филмски премиери, музика и спортски случувања, како и разни настани, им овозможија на мажите да ги засенат сите жени  и да покажат дека и тие знаат да доминираат на црвениот тепих.

Голем дел од актерските екипи оставија голем впечаток кај фановите, но само неколкумина се истакнаа како најдобро облечени мажи. Ова лето, овие мажи покажаа дека знаат да се облекуваат елегантно, дури и кога температурите надминуваат 40 степени. Нивните профили на Инстаграм „гореа“ со причина, бидејќи сите сакаа да добијат некој совети или идеја од нив, кога станува збор за облекување.

Целиот текст причитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

НАША ТЕМА за женската сексуалност: Полесно е да се одглуми оргазам, отколку да се побара помош

Кучка како карактерна особина

Кучка како карактерна особина

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

На училиште доаѓаат пред сите, си одат последни: Како е да се биде ученик од рурална средина кој патува со автобус?

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан