19 Јануари, 2020
0.0150

ЕВЕ КАДЕ ДА ПАТУВАТЕ: Ова се топ 20 дестинации за ова лето

Објавено во: Стил 02 Мај, 2019

Според пресметките на британското Post Office Travel Money Holiday Costs Barometer, направена е листа од топ 20 дестинации во Европа за ова лето, рангирани од најскапи кон најевтини. 

Зависно од буџетот, може да одберете најразлични дестинации кои ќе ве маѓепсаат со плажите, морето, градбите и местата за прошетка.

Eве како изгледа листата:

Соренто, Италија
Ибица, Шпанија
Брегот на Лисабон, Португалија
Ница, Франција
Апулија, Италија
Задар, Хрватска
Крф, Грција
Халкидики, Грција
Пореч, Хрватска
Мајорка, Шпанија
Аликанте, Шпанија
Лимасол, Кипар
Слима, Малта
Пафос, Кипар
Крит, Грција
Бенидорм, Шпанија
Торемолинос, Шпанија
Мармарис, Турција
Алгарве, Португалија
Сончев Брег, Бугарија

фото Википедија

Можеби ќе ве интересира

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Дали знаете кој тенисер ќе стане првиот милијардер?

Дали знаете кој тенисер ќе стане првиот милијардер?

Мед и млеко

Мед и млеко

Доживеав наркоза бркајќи ајкула: Авантурите на Слободанка Јакимовска, првата жена професионален нуркач

Доживеав наркоза бркајќи ајкула: Авантурите на Слободанка Јакимовска, првата жена професионален нуркач

Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена

Неверојатно: Ни мајстор ни работници- куќа готова за два дена