19 Април, 2019
0.0221

Еве што мора да знаете од вечерашното доделување на Оскари!

Објавено во: Стил 24 Февруари, 2019

Доколку си љубител на филмови, тогаш сигурно едвај чекаш да започне вечерашното доделување, а еве што ќе не очекува!

Вечерва не очекува 91 – то доделување на Оскарите, а ќе се одржи во Dolby театарот  во Лос Анџелес. Ние доделувањето ќе го следиме некаде после полноќ, а оваа година нема да има домаќин. Имено, Kevin Hart се повлече од улогата поради невкусните и хомофобичните коментари упатени  на LGBT заедницата во минатото. Па така доделувањето по прв пат по 30 години ќе се оддржи без домаќин, туку само со помош на презентер, пишува RadioTimes.

Целиот текст на Хаштаг.мк, овде

Можеби ќе ве интересира

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!