19 Јуни, 2019
0.0179

„Фаерстартерот“ на Продиџи пронајден мртов

Објавено во: Стил 04 Март, 2019

Ексцентричниот фронтмен на „Продиџи“, Кит Флинт, инаку запаметен по своите изведби на мега-хитовите Breathe и Firestarter е пронајден мртов во својот дом во Есекс денеска  наутро.

Полицијата соопшти дека биле "повикани поради загриженост за состојбата на еден човек", но за жал, според извештајот, „49-годишен маж беше пронајден мртов на местото на настанот“

Смртта не се третира како сомнителна и ќе биде подготвено досие по обдукцијата.

Флинт неодамна се врати во Велика Британија од турнеја низ Австралија; и требаше да започне турнеја низ САД во мај.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор