19 Април, 2019
0.0245

„Фаерстартерот“ на Продиџи пронајден мртов

Објавено во: Стил 04 Март, 2019

Ексцентричниот фронтмен на „Продиџи“, Кит Флинт, инаку запаметен по своите изведби на мега-хитовите Breathe и Firestarter е пронајден мртов во својот дом во Есекс денеска  наутро.

Полицијата соопшти дека биле "повикани поради загриженост за состојбата на еден човек", но за жал, според извештајот, „49-годишен маж беше пронајден мртов на местото на настанот“

Смртта не се третира како сомнителна и ќе биде подготвено досие по обдукцијата.

Флинт неодамна се врати во Велика Британија од турнеја низ Австралија; и требаше да започне турнеја низ САД во мај.


Можеби ќе ве интересира

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!