20 Октомври, 2019
0.0154

Фантастичен концерт на Андре Риу со „Македонско девојче“ на бис: Кога ќе си легнам, го сонувам Скопје

Објавено во: Стил 07 Јуни, 2019

Светски познатиот холандски виолинист Андре Риу направи нешто повеќе од два часа да живееме во бајка, на синоќешниот концерт во ВИП Арената. Во Скопје одамна немало толку полна сала, толку културна публика, толку среќни лица во публиката.

„На ова дело, каде и да свириме во светот, луѓето стануваат и почнуваат да танцуваат“, рече Риу како најава за „Убавиот син Дунав“ од Штраус. И вистина, како на некој неформален бал, неколку двојки од публиката станаа и заиграа. Дел кој не се заборава е и кога целата публика стана еден голем хор и запеа, а Андре диригираше. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник