31 Јули, 2021
0.0268

Фантастичен концерт на рок-легендата: Бебек со синот во Охрид

Објавено во: Стил 22 Август, 2020

Можно ли е дека Жељко Бебек има 74 години? Со енергијата што ја носи на сцената, со ставот и со гласот, легендрниот прв пејач на „Бијело Дугме“, како да стои некаде помеѓу „Селма“ и „Има нека тајна веза“.

Бебек сношти одржа фантастичен концерт на Античкиот театар во Охрид, во организација на „Авалон“ продукција.

Фото: Емил Јовановиќ

Повеќе детали на Женски магазин овдеМожеби ќе ве интересира

ЗА ПРВ ПАТ СОСЕМА ИСКРЕНО ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ И ПАРТНЕРКАТА МИЛИЦА - премиерката Брнабиќ во едно друго издание

ЗА ПРВ ПАТ СОСЕМА ИСКРЕНО ЗА ПРИВАТНИОТ ЖИВОТ И ПАРТНЕРКАТА МИЛИЦА - премиерката Брнабиќ во едно друго издание

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА: Девојка ослабела 220 килограми, нејзиниот изглед шокираше, сега е како друга личност

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски

СЕ ОЖЕНИ БЕТМЕН ВЕЛИТ - на свадба му дојдоа Игор Дурловски и Владо Јовановски