22 Мај, 2018
0.3069
    ALK 7923.39    -1.94%     CEVI 927    -2.93%     EUHA 3    0%     EVRO 3000    7.26%     GRNT 716    -1.35%     GTRG 3000    0%     KMB 4300    -0.99%     MKSD 200    -1.96%     MPT 31000    0.54%     MTUR 4100    0%     OKTA 3550    -4.05%     PPIV 44478.76    -0.05%     RMDEN09 98.5    1.55%     RMDEN10 98    0.2%     RZLV 44.13    -1.93%     STB 1018.27    0.5%     STBP 1121.15    1.19%     STIL 131.24    -0.75%     TEL 270    0%     TNB 13488.48    -0.09%     TPLF 1543.72    -3.93%     UNI 2361    -2.44%     ZILU 263.29    7.47%     ZPKO 2857    0.04%

Финансии

Зошто животното осигурување станува се поатрактивно за македонските граѓани?

Зошто животното осигурување станува се поатрактивно за македонските граѓани?

09 Јануари, 2013

Државата се задолжи со нови 130 милиони евра

Државата се задолжи со нови 130 милиони евра

08 Јануари, 2013

СДСМ: Место фалби, Владата да се извини за прескапиот кредит!

СДСМ: Место фалби, Владата да се извини за прескапиот кредит!

08 Јануари, 2013

Ставрески: Македонија се раздолжи за еврообврзницата, се чекаат новите кредити

Ставрески: Македонија се раздолжи за еврообврзницата, се чекаат новите кредити

08 Јануари, 2013

Најскапиот македонски кредит, земен во време на Министерот Славески, замина во историјата

Најскапиот македонски кредит, земен во време на Министерот Славески, замина во историјата

08 Јануари, 2013

Утре ќе се враќаат 175 милиони евра од долгот

Утре ќе се враќаат 175 милиони евра од долгот

07 Јануари, 2013

Интервју Ѓорѓи Јанчевски, НЛБ Тутунска: Кризата ќе се прелее и кон банките, ама ќе издржиме!

Интервју Ѓорѓи Јанчевски, НЛБ Тутунска: Кризата ќе се прелее и кон банките, ама ќе издржиме!

04 Јануари, 2013

Вкупниот надворешен долг ја проби бариерата од 5 милијарди евра

Вкупниот надворешен долг ја проби бариерата од 5 милијарди евра

03 Јануари, 2013

Пораст на јавниот долг, сега изнесува 30,7 % од БДП

Пораст на јавниот долг, сега изнесува 30,7 % од БДП

02 Јануари, 2013

Кој има, сака повеќе: Најзадолжени граѓани во Македонија се оние со највисоки плати!

Кој има, сака повеќе: Најзадолжени граѓани во Македонија се оние со највисоки плати!

30 Декември, 2012

Стрес тест за македонските банки – словенечко сценарио!

Стрес тест за македонските банки – словенечко сценарио!

30 Декември, 2012

Владата стокми 288 милиони евра кредити од Дојче и Светска Банка, СДСМ порача – нема да помине!

Владата стокми 288 милиони евра кредити од Дојче и Светска Банка, СДСМ порача – нема да помине!

29 Декември, 2012

Македонија се задолжи кај Дојче банка со 250 милиони евра!

Македонија се задолжи кај Дојче банка со 250 милиони евра!

28 Декември, 2012

СДСМ го нема, без него се може: Владата се задолжи кај Светска банка со 50 милиони долари!

СДСМ го нема, без него се може: Владата се задолжи кај Светска банка со 50 милиони долари!

28 Декември, 2012

Буџет: Планираа да соберат 2,4 милијарди евра, а ќе има дупка од 200 милиони евра!

Буџет: Планираа да соберат 2,4 милијарди евра, а ќе има дупка од 200 милиони евра!

28 Декември, 2012

Скопје и Кочани добија грант од МФ од над 12 милиони денари

Скопје и Кочани добија грант од МФ од над 12 милиони денари

27 Декември, 2012

Министерството за финансии им даде заем на Босилово и Ранковце

Министерството за финансии им даде заем на Босилово и Ранковце

26 Декември, 2012

Во домашната економија се враќаат 139 милиони евра

Во домашната економија се враќаат 139 милиони евра

26 Декември, 2012