12 Декември, 2019
0.0266

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Објавено во: Стил 19 Јули, 2019

Можеме да кажеме дека наголемо зачекоривме во сезоната на годишните одмори, па така многумина спасот од високите температири одлучија да го побараат на блиските прекрасни плажи. Но, колку и да го сакте долгото излежување крај море и впивање на сончевите зраци, понекогаш едноставно посакуваме промени. Летото е прекрасна можност да отпатувате на некоја нова дестинација која веќе долго време сакате да ја истражите, па поради тоа во продолжение ви издвоивме 3 европски дестинации кои се створени за креирање на незаборавни спомени!

1. Атина, Грција

Патувањата се тие кои не збогатуваат, па поради тоа не е на одмет на својата листа да имате дестинација која нуди вистинско интелектуално богатство. Токму таква е Атина, дестинација која ќе ви открие се што некогаш ве интересирало за филозофите кои го обележаа светот и ќе ве вратат во минатото пред 6.000 години. Активниот одмор можете да го организирате, така што ќе го посетите Акропол, како и храмовите посветени на боговите, а секако не го изоставувајте и Националниот археолошки музеј или Музејот Бенаки, кој е преполн со интересни содржини кои со сигурност ќе ги раскажувате со денови. Исто така доколку овој одмор не можете да го замислите без освежување во море, не очајувајте, бидејќи Атина од морето е оддалечена само неколку километри, па ќе може да се разладите на прекрасните плажи околу Атина.


Останатите две дестинации и целиот текст прочитајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова