22 Октомври, 2019
0.0171

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

Објавено во: Стил 08 Август, 2019

Костимот за капење е едно од модните парчиња чие купување сакаме да го одложиме до последен момент. Ги следиме трендовите, модните брендови нѐ бомбардираат со различни модели и едноставно изборот не е воопшто лесен.

Доколку сѐ уште размислувате како да блеснете на плажа, да бидете и уникатни и во тренд, со жолтиот костим за капење на Bonatti дефинитивно нема да погрешите. 

Станува збор за костим за капење со широко врзување, со тврдо појачани и благо поставени корпи со жица. Се закопчува на грбот и се врзува околу вратот, со украсни атрактивни ленти на горниот и на долниот дел.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука . 

Можеби ќе ве интересира

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

Наша репортажа: 8 нешта што мора да ги посетите во малото унгарско гратче Тихани на Балатон

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона