25 Август, 2019
0.0268

Неверојатна приказна: Реакции по настапот на Тамара

Објавено во: Стил 17 Мај, 2019

 Македонија прва влезе во финалистите од втората полуфинална eвровизиска вечер. Реакциите на Тамара и нејзиниот тим, но и на цела држава, по соопштувањето на името на нашата земја беа бурни. Граѓаните се возбудени и имаат уште многу очекувања од Тамара и нејзиниот тим во финалната вечер.

Радоста е најголема, среќата заедничка, гордоста на најјако, поддршката и честитките стигнуваат од целиот свет.

По завршување на настанот во прес центарот на Евровизија 2019, Тамара се заблагодари на сите што гласале за нејзината песна, се заблагодари на целиот тим, на организацијата, а пред се на нејзината најголема поддршка семејството.

Во сабота, на финалната евровизиска вечер Тамара ќе настапи 8 по ред.

На официјална страна на Евровизија 2019 над фотографијата на Тамара организаторите пишуваат: Северна Македонија и неверојатната приказна.

Можеби ќе ве интересира

Едноставни навики кои успешните луѓе ги прават секојдневно

Едноставни навики кои успешните луѓе ги прават секојдневно

Романски неврохирург тврди: Само на овој начин можете правилно да го одморите мозокот

Романски неврохирург тврди: Само на овој начин можете правилно да го одморите мозокот

Роберт де Ниро: После 50 години брак почна да се сомнева во својот избор

Роберт де Ниро: После 50 години брак почна да се сомнева во својот избор

Парите нема да ве гушнат како семејството: Женски муабет со Андријана Јаневска

Парите нема да ве гушнат како семејството: Женски муабет со Андријана Јаневска

(ФОТО) Премиерот Заев во „Астон Мартин“

(ФОТО) Премиерот Заев во „Астон Мартин“

Елеганција и на најжешкото: Најдобро облечените мажи за ова лето

Елеганција и на најжешкото: Најдобро облечените мажи за ова лето

5 невкусни однесувања на детето кои се одраз на лошите одлуки на родителите

5 невкусни однесувања на детето кои се одраз на лошите одлуки на родителите

Осмелете се: Модни миксови кои ќе го освежат вашиот стил

Осмелете се: Модни миксови кои ќе го освежат вашиот стил

Росана Сариќ: Овој роденден на ќерка ми е посебен, го славиме со Маријана

Росана Сариќ: Овој роденден на ќерка ми е посебен, го славиме со Маријана