22 Ноември, 2019
0.0177

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Објавено во: Стил 23 Април, 2019

Британскиот принц Луи, најмалото дете на Кејт и Вилијам денес слави роденден.  По тој повод излегоа и првите официјални слики од најмалиот принц.

Овие први слики од Луи беа очекувани, бидејќи на сличен начин ги одбележаа и првите родендени и на принцот Џорџ и на принцезата Шарлот.На сликите јасно се гледа како најмалото дете на војводката од Кембриџ е среќно и многу симпатично дете.Претходната официјална слика направена од принцот Луи беше направена непосредно пред Божиќ и истата беше распостранета во јавноста на само неколку дена пред празникот Христово Раѓање.


Муи Артур Чарлс е петти по ред наследник на британскиот трон.

Луи е правнук на британската кралица Елизабета втора, која пред само два дена го славеше својот 93 роденден.

Фото ЕПА/БГНЕС

Можеби ќе ве интересира

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Словачката жена нема време за себе: Интервју со сопругата на словачкиот амбасадор

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Средношколката Бисера им држи лекција: Почитувани министри, почитуван премиере, зошто постои образованието?

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Око за око, Прелепотица за Мачкица

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

Порано ги исмевале, денес се горди на себе: Крупни Македонки кои профитираа од килограмите

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)