21 Јули, 2019
0.0220

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Објавено во: Стил 23 Април, 2019

Британскиот принц Луи, најмалото дете на Кејт и Вилијам денес слави роденден.  По тој повод излегоа и првите официјални слики од најмалиот принц.

Овие први слики од Луи беа очекувани, бидејќи на сличен начин ги одбележаа и првите родендени и на принцот Џорџ и на принцезата Шарлот.На сликите јасно се гледа како најмалото дете на војводката од Кембриџ е среќно и многу симпатично дете.Претходната официјална слика направена од принцот Луи беше направена непосредно пред Божиќ и истата беше распостранета во јавноста на само неколку дена пред празникот Христово Раѓање.


Муи Артур Чарлс е петти по ред наследник на британскиот трон.

Луи е правнук на британската кралица Елизабета втора, која пред само два дена го славеше својот 93 роденден.

Фото ЕПА/БГНЕС

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?