24 Јули, 2019
0.0215

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

Објавено во: Стил 17 Април, 2019

Regina d'Italia изградена од Codecasa во 2006 година е невообичаена јахта, специјално дизајнирана и внатрешно уредена со совршена рамнотежа помеѓу луксузот и минималниот дизајн.

Доменико Долче и Стефано Габана ја создадоа империјата D & G, која секоја година им носи 1 милијарди приход од продажба на облека.   Но, она што го прават и во полето на јахти, исто така, не може да остане незабележано.


 Нивниот скапоцен камен е 50-метарска јахта направена по нивниот дизајн.  Регина D'Italia сега е достапна за продажба и чини 18 милиони евра. Изградена од Codecasa во 2006 година Regina d'Italia е необичен баланс помеѓу луксузот и минимализмот во дизајнот на јахти.

Јахтата има алуминиумска надградба на челичен корпус.

Можеби ќе ве интересира

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

Ризичен, ама во центар на внимание: Стилот на Александар Кирацовски

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот