31 Март, 2020
0.0238

(ФОТО) ГО ИСПРОВОЦИРАА: Србин покажа како е да се живее во карантин

Објавено во: Свет 14 Февруари, 2020

За Даниел Душноки oд Србија, член на екипата на крузерот Дајмонд принцес, во српските медиуми  се појави информацијата дека е заразен со коронавирус, но тој ги демантира овие наводи и објави фотографии за тоа како е во карантин. На бродот има повеќе од 3.500 луѓе. На бродот денеска се слави Свети Валентин, со цел да се подобри расположнието на патниците. 


Можеби ќе ве интересира

Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

Канцеларката Меркел и по трет пат е негативна на коронавирусот

СЗО: Здравите да не носат маски, штетни се

СЗО: Здравите да не носат маски, штетни се

Терапијата за коронавирусот може да има сериозни несакани дејствија

Терапијата за коронавирусот може да има сериозни несакани дејствија

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Дали е можно долго време вирусот да кружел меѓу луѓето пред да мутира?

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

Тајландскиот крал во самоизолација во германски хотел со 20 конкубини

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор

ИНОВАЦИЈА ОД ФОРМУЛА 1 ТИМОТ НА МЕРЦЕДЕС: Болните ќе дишат со маски без респиратор

(ВИДЕО) Трамп шокира и во време на коронавирусот

(ВИДЕО) Трамп шокира и во време на коронавирусот

Еден од главните слуги на кралицата Елизабета позитивен на корона-тестирањето

Еден од главните слуги на кралицата Елизабета позитивен на корона-тестирањето

Во Јужна Кореја повеќе од половина веќе излекувани од корона вирусот

Во Јужна Кореја повеќе од половина веќе излекувани од корона вирусот