16 Октомври, 2019
0.0167

(ФОТО) Хотел во срцето на угасен вулкан

Објавено во: Стил 04 Октомври, 2019

Хотелот Ngorongoro Crater е лоциран на северниот раб на кратерот на вулканот Ngorongoro. Сместен е во вулканска област во близина на градот Аруша, Танзанија. Поради зачудувачки прекрасениот поглед на околните села, хотелот изгледа драматично, а во комбинација со извонреден шарм, резултатот е уникатен спој од сите горенаведени нешта.

Овој ексклузивен хотел е познат низ целиот свет по прекрасенитекои се светското наследство на УНЕСКО. Целокупната атмосфера и декор на хотелот се во совршена хармонија едни со други.


Повеќе погледнете на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

(ФОТО) Многу сме среќни: Елена Стефановска го покажа дечкото

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

Како поднесувате пораз? Силни ли сте?

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

(ВИДЕО) Микс на традиција и модерно: Некст тајм ја објавија „Јовка Кумановка“

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба

Рубен Корубин: сликарски великан на емоциите со своја јубилејна изложба