22 Март, 2019
0.2467
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

Објавено во: Стил 15 Декември, 2018

Новогодишните празници се совршен период за да „избегате” малку од дома и да прошетате низ светот. Еве неколку дестинации кои се совршени да ги посетите во зима.

Германија

Оваа земја е одлична туристичка дестинација за време на новогодинешните празници. Покрај прекрасно украсените туристички места, препознатливи се и Божиќните пазари кој се одржуваат секоја година низ сите градови.


Шведска

Абиско претставува идеална дестинација за оние кои се вистински љубители на снегот, тука можете да уживате во прекрасната магија на Аурора светлината.


Австрија

Во оваа земја најдобро ќе ја осетите зимската идила и снегот низ малите гратчиња и села под Алпите каде што се одржуваат божиќни панаѓури, каде што можете да си купите секако вид на новогодишни ситници.


Норвешка

Норвешка е идеална дестинација за романтични патувања. Во овој период од годината, Норвешка како од бајките, со многу декоративни божиќни декорации и светкави сијалички насекаде низ градовите.


Лапонија

Лапонија е регион во северна Европа, лоциран во арктичкиот круг кој се протега на територијата на четири различни држави: Финска, Норвешка, Шведска и Русија. Лапонија е идеално место за посета во зима поради тоа што е најсеверна точка во Европа, а и се разбира таа родно место на Дедо Мраз.Можеби ќе ве интересира

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир

Да бев маж, ќе ме прашавте ли за грижата за децата: Искрено интервју со Тамара Тодевска

Да бев маж, ќе ме прашавте ли за грижата за децата: Искрено интервју со Тамара Тодевска

Инат

Инат

Не е среќен оној кој има што сака, туку оној кој не го сака тоа што го нема: Денеска е ден на среќата

Не е среќен оној кој има што сака, туку оној кој не го сака тоа што го нема: Денеска е ден на среќата