21 Јануари, 2019
0.2892
    ALK 8300.96    -1.19%     GRNT 825    -1.05%     KJUBI 1543    -2.96%     KMB 5320    -0.58%     MPT 50000    -0.09%     MTUR 5050    -0.98%     OHB 6599.5    -0.01%     OKTA 4500    0%     RZLV 73    2.82%     STB 1244.42    -1.55%     STIL 118    -7.09%     TEL 302    0%     TNB 14989.86    -0.01%     UNI 2145    2.97%

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

Објавено во: Стил 15 Декември, 2018

Новогодишните празници се совршен период за да „избегате” малку од дома и да прошетате низ светот. Еве неколку дестинации кои се совршени да ги посетите во зима.

Германија

Оваа земја е одлична туристичка дестинација за време на новогодинешните празници. Покрај прекрасно украсените туристички места, препознатливи се и Божиќните пазари кој се одржуваат секоја година низ сите градови.


Шведска

Абиско претставува идеална дестинација за оние кои се вистински љубители на снегот, тука можете да уживате во прекрасната магија на Аурора светлината.


Австрија

Во оваа земја најдобро ќе ја осетите зимската идила и снегот низ малите гратчиња и села под Алпите каде што се одржуваат божиќни панаѓури, каде што можете да си купите секако вид на новогодишни ситници.


Норвешка

Норвешка е идеална дестинација за романтични патувања. Во овој период од годината, Норвешка како од бајките, со многу декоративни божиќни декорации и светкави сијалички насекаде низ градовите.


Лапонија

Лапонија е регион во северна Европа, лоциран во арктичкиот круг кој се протега на територијата на четири различни држави: Финска, Норвешка, Шведска и Русија. Лапонија е идеално место за посета во зима поради тоа што е најсеверна точка во Европа, а и се разбира таа родно место на Дедо Мраз.Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Сашко Кедев и Ганка Цветанова на врвот во Аргентина

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

(ФОТО) Фaтиме Фетаи и Филипче на слава кај Нора Шаќири

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

НА СВЕТИ ЈОВАН СЕ СЛУЧУВААТ РАЗНИ ЧУДА: Денес не треба да го правите ова

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ФОТО) Вака изгледа едно ноќно дежурство на Aнтонио Милошоски

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

(ВИДЕО-ФОТО) Светот тагува за кученцето Бу: Неговото срце не ја издржа смртта на другарот

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

ШТО НАПРАВИВМЕ ОД ЖИВОТОТ: Имаме големи куќи, а мали семејства, многу дипломи а ни малку знаење!

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

Смртта на татко ми ме натера да пишувам: Интервју со Јелена Бачиќ- Алимпиќ

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

(ФОТО) Режим на исхрана и редовно вежбање: Татјана Стојановска откри како ја одржува својата линија

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"

Ги врзаа моите раце и нозе и почнаа киретажа без анестезија: Во Хрватска протест за „акушерското насилство"