20 Јануари, 2020
0.0248

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

Објавено во: Стил 16 Јули, 2019

Кампување под ведро небо, шаторски крила и вреќи за спиење, одамна веќе не се тренд во светот на љубителите на квалитетните патувања.

Сепак, ние мора да спомнеме дека квалитетот на патувањето зависи од вашите навики и желби, истовремено. За некои луѓе токму престојот во природата, без никакво вештачко светло, мобилни телефони, компјутери и слични работи е најквалитетното нешто што можат да си го поклонат себеси, додека другите луѓе сепак неможат без барем малку луксуз, дури и во таквите варијанти.

Ако некогаш сте сакале да поминете цела ноќ на плажа, гледајќи ги ѕвездите на небото, но без песокот кој е насекаде околу вашето тело, ние ви нудиме идеална прилика. Сега може да го направите и искусите токму тоа, но и многу повеќе. Луѓе од компанијата „Eye in The Sky“ искреираа специјално искуство за туристите, кои сакаат да уживаат во луксузните вечери во „Beach Bubble“ шаторот, сестен во сместен во легитимниот дел од познатиот„Fish & Crab Shack“ на брегот во Филолу, Малдиви.


Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Куќата на Атиџе ќе добие нов кров: Ѕвездата од „Медена земја“ конечно ќе има нормални услови за живот

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Среде Москва се свиреше химната во наша чест: Интервју со младата балерина Нина

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Не сме манекени, тоа ни е работа: Пејачите се најголеми бренд амбасадори

Медената земја полна измет

Медената земја полна измет

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

Приказна за човекот кој го „мачеше“ Џоковиќ: Поради него трипати менував маици

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

(ВИДЕО) Село се спаси од изумирање и денес заработува милиони

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

ДЕСТИНАЦИЈА ОД СОНИШТАТА: Се гради највисокиот хотел на светот

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Е мачна Атиџе, Ти на светот му ја испрати најголемата лекција- „Ако еден го прекрши Законот на природата, сите ја плаќаат цената!”

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски

Продолжив појака од било кога: Кристина Димитријевска прозборе за разводот со Кајмакоски