12 Декември, 2019
0.0232

(ФОТО) Кои се најопасните места на светот?

Објавено во: Стил 18 Јули, 2019

Ова се места на кои ниту полицијата не смее да стапне...

Во секој град постојат краеви и места кои делуваат поопасно од другите. Меѓутоа, некои краеви се толку опасни, па дури ниту полицијата не може да излезе на крај со бандите, криминалците и дилерите кои живеат таму. На ваквите места не можете туку така да залутате и кога би се нашле на некои од тие улици, вашиот живот набрзо може да премине во пеколот.

Ова се петте најопасни краеви на светот, од кои ќе ви се наежи кожата:

1.  Katia, Karakas, Venecuela

Ако планиравте туристички експедиции по подалечните земји, тогаш можеби е најдобро да го заобиколите овој дел од Венецуела. Катиа, според многумина е едно од најлошите и најопасни делови на светот. Во 2016 година, забележани се и до 60 убиства на ден во овој крај, а оние кои само би помианле покрај, секако ќе бидат претепани и ограбени.


Кои се останатите четири најопасни места во светот прочитајте на Машки магазин.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова