19 Април, 2019
0.0258

(ФОТО) Македонката најдобро облечена на Форбес наградите во Лондон

Објавено во: Стил 21 Февруари, 2019

Вчера се одржа официјалното доделување на Форбес под 30 наградите во Лондон. Настанот го отвори главниот уредник Рандал Лејн кој не заборави да спомене дека е полесно да се влезе на Харвард отколку да се најдете на листата на Форбес. 

Оваа година уредниците на Форбес прегледале преку 15.000 претприемачи пред да ја објават “Форбес: Под 30” (претприемачи помлади од 30 години) листата. Тој исто така им порача на присутните да погледнат добро меѓу себе бидејќи меѓу нив се наоѓа идниот премиер, идниот Џев Безос или Стив Џобс.

Македонија оваа година повторно се најде на листата со Аријана Коскарова и Бојан Коскаров, основачи на Creative Hub. На доделувањето на наградите Аријана се појави во  semi-couture изглед на македонскиот дизајнер Мите Занов и го привлече вниманието на сите. 

Рандал Лејн ја спомена во најавата како најдобро облечена и се пошегува дека треба да размисли за да отвори моден бренд, наместо тренинг хаб.


Можеби ќе ве интересира

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

Живееме во свет каде се мрази јавно, а се љуби тајно: Интервју со Моџо Килингтон

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) Каролина ултра модерна: Се прошета со чанта од 1.142 евра

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

(ФОТО) ЧИНИ МИЛИОНИ: Долче и Габана ја продаваат својата сакана и многу скапа „играчка“

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Стресно ви е на работа: Има начин како да ја победите таквата средина

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Домашна акупресура за надминување на главоболката

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!

Дали предизвикот Moмо е закана за децата или е интернет измама?!