20 Ноември, 2019
0.0542

(ФОТО) Модниот стил на Тамара на Евровизија: Гoрда и моќна во Тел Авив

Објавено во: Стил 18 Мај, 2019

Денеска е голем ден за нашата земја, но и за нашиот тим во Тел Авив кој веќе нѐ направи #PROUD во вистинска смисла на зборот. Вечерва на евровизиската сцена, под реден број осум, нашата Тамара Тодевска повторно ќе блесне со својот неверојатен глас, супер шарм и холивудски изглед.

Модните стајлинзи на Тамара на Евровизија 2019

Едноставен, добро осмислен, одмерен, а сепак гламурозен изглед кој доликува на една дива – е генералниот впечатокот кој го остави Тамара Тодевска на своите официјални појавувања за време на Евровизија. 

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

И се заканува целосна паpaлиза на Лидија ако не донираме итно

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Може да сме среќни и со празен ранец: Интервју со Тања Брковска

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски