19 Август, 2019
0.0208

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

Објавено во: Стил 16 Јули, 2019

Лили Елдриџ е една од оние храбри девојки која посетила 70 земји во светот и тоа патувајќи сама.

Таа советува кои дестинации се најдобри за женско соло патување според нејзините искуства. 

Тајланд

Тајланд е одлична земја за соло патување, дури можеби и на врвот на листата ако преферирате да патувате сами. Луѓето се секогаш насмеани и расположени, а плажите се како излезени од некоја бајка. Главниот град, Бангок, е еден од највозбудливите градови во Азија, создаден за хедонисти.

Швајцарија

Иако треба да одвоите повеќе пари за ова патување, нема да се покаете за ниту еден денар. Ништо не може да се спореди со убавината на Алпите, пејзажите од природата и вкусот на швајцарското чоколадо.


Целиот текст прочитајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото