24 Април, 2019
0.0208

ФОТО: Најдобрите дестинации за „алкохолен“ туризам.. дел од нив подобро избегнете ги!

Објавено во: Стил 05 Јануари, 2013

Туристите во Торонто успеаја да го добијат спорот со една туристичката агенција која требала да им ги врати парите, поради тоа што одморот им бил уништан поради „уринирањето на канадските студенти". Тоа се случило во март, кога во Северна Америка студентите го слават пролетниот одмор - период во кој се чувствуваат должни да се напијат секоја вечер. Во март одморалиштата во Мексико и Карибите се преполни со пијани колеџи и бучни забави. Ова ја испровоцира канадска туристичка компанија да креира листа на дестинаци кои можеби е подобро да ги избегнете ако сакате тивок и мирен одмор. Еве ја листата: Канкун Населбата постои од 1972 година. Тука туристите, главно млади луѓе, доаѓа за да пијат коктели и да се препелкаат на плажите. Магалуф Ова е големо одморалиште на островот Мајорка. Освен ако не сте тинејџер пуштен од дома, тука нема што да ви се допадне, пишува агенцијата. На улиците се расфрлани празни шишиња и ѓубре од журката претходната вечер. Ова навистина е жално, бидејќи островот Мајорка е многу убав и дефинитивно има што да се види. Германија Германците се втори по пиење на пиво во светот (после Чесите). Тука има многу пивски фестивали, од кои Октоберфест е најпознат. Лас Вегас Повторно, ако сакате тивок семеен одмор, никако не заминувајте во Лас Вегас. Овде има забава 24 часа и многу казина кои нудат алкохол бесплатно. Кавос Некогаш Кавос бил тивко рибарско селце на островот Крф. Денес е едно од најгласните летувалишта во Грција. Прага Прекрасен град, кој од време на време се расипува од пијани орди кои дошле тука со цел да најдат поевтин алкохол. Акапулко Журката на плажа во мексиканското одморалиште никогаш не запира. Тука секогаш е лето, ама никогаш не е тивко. Фалираки Се наоѓа на островот Родос во Грција. Уште едно грчки одморалиште, каде има многу клубови, алкохолот честопати  е бесплатен, а и пијани тинејџери има во изобилство. Амстердам Многу пиво, кафулиња и улицата на црвените фенери секако дека не придонесуваат за изборот на Амстердам како дестинација за семеен туризам. Малија Се наоѓа на островот Крит. Во ова туристичко место инаку се снимани многу филмови кои го документираат пролетниот распуст на американските колеџи. Русија Русите се на второ место по пиење во светот (по Молдавците, Чесите и Унгарците). Вотката е националното пиење.

Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува